Професор біології вимагає вилучити з “Пробудись!” його вирвану з контексту цитату

(Оригінальний заголовок: Професор біології стверджує, що креаціоністський журнал вирвав його цитату з контексту, щоб підкріпити нею брехню проти еволюції)

Професор біології виступив з вимогами вибачень, закликаючи припинити спроби “підкріпити брехню проти еволюції” після того, як його висловлювання було вирване з контексту в креаціоністській статті в журналі Пробудись!, який публікується Свідками Єгови. Він каже, що з його твердження була вирізана окрема частина, через що створювалось зовсім інше враження про справжню сутність вислову.

Пробудись! січень 2015, с.3

У статті йшлося про освічених вчених, які не вірять в еволюцію, і там був процитований професор біології Рама Сінгх, через висловлювання якого журнал подав власну точку зору. Професор Сінгх викладає біологію в Університеті Макмастера, що в Онтаріо, Канада. Використання цитати натякає, що професор Сінгх має наувазі існування вагомих підстав сумніватися в еволюції.

Ось процитовані слова Рама Сінгха:

“Еволюцію заперечують не лише релігійні фундаменталісти, а й багато людей, які належать до освічених верств населення.”

(Примітка автора inquisitr: як довели до мого відома, першим зв’язався з професором Сінгхом та отримав від нього відповідь користувач Reddit ImNoScientician.)

У листі до редакції журналу [Пробудись!] професор біології сказав, що в роботі, з якої була взята цитата, він пояснював нерелігійні причини, через які люди сумніваються в еволюції. Висновки професора Сінгха можна спрощено підсумувати так: люди сумніваються в еволюції, тому що не розуміють її. Це аж ніяк не вказує на те, що існують надійні, науково обґрунтовані причини сумніватися в сучасному розумінні еволюції людини. Засуджуючи журнал за неправильне використання його слів, Сінгх говорить, що його цитата була навмисно перекручена для того, щоб підкріпити брехню, і він вимагає вибачень.

“Я отримав запити від багатьох еволюціоністів, атеїстів та колишніх членів вашої організації (тобто, від колишніх Свідків Єгови), які звернули мою увагу на цю неправильну цитату. Я погоджуюсь з ними, що ваше неправильне цитування моєї роботи є навмисним і має на меті переконати ваших послідовників у правдивості креаціонізму шляхом брехливого підкріплення підтримкою вчених.”

“Тому я прошу вас, по-перше, видалити викривлену цитату з вашої статті негайно, і по-друге, надрукувати безумовне вибачення за те, що я вважаю навмисним заподіянням шкоди моїй репутації з вашого боку.”

“На мою думку, як організація, ви маєте припинити витрачати свій час на підкріплення брехні проти еволюції.”

Рама Сінгх, лист до редакції Пробудись!

Станом на момент цієї публікації … Пробудись! не надав жодної публічної відповіді. (проте, з електронної версії журналу цитату Рама Сінгха було видалено – див. статтю про всі недостовірності в цьому номері Пробудись!)


Післямова – JWFacts.org.ua

Повна версія листа Рама Сінгха до редакції Пробудись! більше не доступна за посиланням, де цей лист був початково опублікований, і його поки що не вдалось знайти в інших джерелах. Проте, професор Рама Сінгх висловив своє ставлення до цієї викривленої цитати, а також загалом до намагання заперечувати еволюцію з релігійних причин, опублікувавши коментар під назвою “Релігія і наука, що керуються розумом” (Religion, science driven by reason). Цей коментар більш розширено обґрунтовує тези, які професор висловив у своєму листі до редакції Пробудись!.

Більше на тему використання джерел у літературі Вартової башти: