Висмикнута з контексту цитата і інші недостовірності в Пробудись за січень 2015

Оригінал: Misquotes, Deception and Lies (фрагмент) - Пол Гранді (Paul Grundy)

Журнал Пробудись! за січень 2015 року вже на перших сторінках містить відразу три неправдивих повідомлення. Текст сторінки 3 починається з цитати чергового відомого вченого, з допомогою якої намагаються нечесним способом додати підтримку ідеї творення, подаючи висловлювання Рами Сінгха наступним чином: “Еволюцію заперечують не лише релігійні фундаменталісти, а й багато людей, які належать до освічених верств населення.” (Пробудись! січень 2015, с.3 – див. скан сторінки журналу).

Ця цитата, подана без посилання на конкретне джерело, походить з праці Спадщина Дарвіна: чому біологія не є фізикою, або чому еволюція не стала загальноприйнятою істиною (станом на 2 січня 2016 року). Хоча сама цитата є точною, вона неправильно передає суть сказаного Сінгхом. Сінгх продовжує в тому ж параграфі: “Існує кілька причин, чому факти еволюції не є легко зрозумілими для широкого загалу.” Далі він пояснює, чому освіченим людям бракує розуміння еволюції. Під впливом офіційної скарги Сінгха на Пробудись!, в якій вчений звинуватив журнал в “інтелектуальній нечесності” за виривання його слів з контексту (див. наш переклад статті inquisitr.com, де Рама Сінгх коментує цю ситуацію), Вартова башта прибрала цю інформацію, завантаживши на свій сайт відредаговану версію Пробудись! без цитати Сінгха.

Пробудись! січень 2015, с.3 / Скан паперової версії (зверху), і виправленна електронна версія (внизу).

Щодо наступного науковця, якого цитує цей номер Пробудись!, то журнал не згадує, що він є одним зі Свідків Єгови. Тоді як в англійській версії журналу подано лише його ім’я, випуск цього Пробудись! німецькою мовою містить його повне ім’я – Джерард Хертель (Gerard Hertel). У списку колишніх працівників навчального закладу про нього згадується як про Свідка Єгови.

Далі ця стаття продовжує:

«Чому навіть деяким науковцям важко повірити, що життя виникло завдяки еволюції?»

Пробудись! січень 2015, с.3

Еволюція не пояснює “виникнення життя”; дослідженням того, як “життя виникло”, займається абіогенез. Еволюція – це “накопичення змін в популяції організмів на протязі часу, яке веде до появи нових форм” (визначення зі словника Мерріам-Вебстер). Існує величезний масив даних, який підтверджує еволюцію. Насправді, навіть Вартова Башта поширює ідею про дуже швидку еволюцію, коли стверджує, що мільйони видів тварин на Землі розвинулись з кількох тисяч особин, які змогли вміститись у ковчег Ноя 4000 років тому. З іншого боку, щодо питання походження життя, навіть Річард Докінз визнає, що тут ми знаємо мало:

«Ми знаємо дуже багато про те, як відбувалась еволюція, навіть з часу її самого початку, але знаємо лише трохи більше за Дарвіна про те, як вона вперше розпочалась. … Ми не маємо доказів того, що було найпершим кроком в зародженні життя … Ми насправді й не маємо потреби в правдоподібній теорії походження життя, і можемо навіть почуватись трохи стривоженими, якщо відкрита в майбутньому теорія, яка це пояснюватиме, виявиться занадто правдоподібною!»

Найграндіозніше шоу на Землі. Доказ Еволюції – Річард Докінз, 2009 (англ.), сс. 416, 419

На жаль, Свідки Єгови довіряють письменникам Вартової башти в наукових питаннях, хоча їх упередженість надзвичайно сильно впливає на точність інформації, яку вони подають. Їхня здатність до дослідження настільки неадекватна, що вони не можуть навіть коректно вказати джерело своєї інформації, вже не кажучи про те, щоб правильно розуміти і пояснювати явища, які досліджує наука.


© Paul Grundy, ліцензія Creative Commons.